سیاسی » مشاهیر سیاسی » تعداد بازدید: ٣٠٨٣٥١
داوود روشنی
امتیاز:
داوود روشنی کاندیدای مورد حمایت ائتلاف اصولگرایان از حوزه انتخابیه سراب می باشد.

داود روشنی در اواخر سال ۱۳۴۰ در روستای احمد آباد سفلی از توابع شهرستان سراب در خانواده ای مذهبی دیده به جهان گشود.
پدر وی یک روستایی کشاورز و زحمت کش بود که از راه کشاورزی امرار معاش می کرد. وی نیز به عنوان فرزند ارشد خانواده همپای پدر به کار کشاورزی و دامداری مشغول بود.
پس از گذراندن تحصیلات ابتدایی و راهنمایی در اواخر دوره متوسطه (سال ۱۳۵۶)، خانواده وی به دلیل رکود اقتصادی حاکم بر روستا های آن دوران به اجبار به تهران مهاجرت کرده و در محله یافت آباد ساکن شدند. اما باز بدلیل سختی گذران زندگی در فصل کشاورزی به روستا باز گشته و مشغول کشاورزی می شدند.
در بهبوهه پیروزی انقلاب اسلامی وی فعالیت های انقلابی خود را با جذب و سازماندهی جوانان در مساجد برای مبارزه با رژیم طاغوت آغاز کرد. به جهت توزیع اعلامیه های حضرت امام خمینی (ره) در بین اقشار مختلف مردم، چندین بار توسط نیرو های امنیتی رژیم طاغوت دستگیر شد، اما باز به فعالیت های انقلابی خود ادامه داد.
با پیروزی انقلاب اسلامی با دستور رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره)، مسئول تشکیل کمیته امداد در جنوب غرب تهران شد. خدمت وی در کمیته امداد امام خمینی (ره) به مدت ۱۸ ماه ادامه داشت، تا اینکه با شروع جنگ تحمیلی در سال ۱۳۵۹ برای حضور در جبهه های نبرد حق علیه باطل و برای دفاع از اسلام و کشور از کمیته امداد امام خمینی (ره) استعفا داده و بلافاصله به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آمد. پس از گذراندن دوره های آموزشی تخصصی رزمی و مهندسی آماده حضور در جبهه های جنگ شده و به عنوان فرمانده دسته توپ در منطقه سرپل ذهاب مشغول به دفاع از کشور شد.
داود روشنی در اسفند ماه ۱۳۵۹ ازدواج کرد و پس از گذشت یک هفته دوباره به جبهه های حق علیه باطل باز گشت.

سردار داود روشنی

وی در طول هشت سال دفاع مقدس مسئولیت های مختلفی را بر عهده داشت.
۱- مسئول دسته در تیپ حضرت رسول( ص) در منطقه عین خوش در اوایل سال ۱۳۶۱
( مجروحیت اول در عملیات فتح المبین)
۲- مسئول ارزیابی ستاد ابوذر
۳- فرمانده گروهان شهادت در عملیات والفجر مقدماتی در اواخر سال ۱۳۶۱(مجروحیت دوم)
۴- مسئول ارزیابی پادگان امام حسین (ع)
۵- فرمانده سپاه اشنویه در سال ۱۳۶۲
(مجروحیت سوم، که به مدت یکسال در بیمارستان بستری شد)
۶- جانشین نیروی انسانی تیپ ۲۰ رمضان در یکی از مناطق عملیاتی جنوب کشور در سال ۱۳۶۳
۷- رئیس اداره برنامه ریزی و نظارت امنیت پرواز های خارجی
در سال ۱۳۶۴ به دلیل افزایش هواپیما ربایی در کشور با دستورحضرت امام (ره) امنیت پرواز های داخلی و خارجی به سپاه واگذار شد. که با دستور مقامات مسئول داود روشنی به عنوان مسئول برنامه ریزی و نظارت امنیت پرواز های خارجی منصوب شد.
۸- مسئول اطلاعات عملیات در سال ۱۳۶۵
(مجروحیت چهارم در طی عملیات کربلای ۵)
۹- مسئول نیروی انسانی سپاه غرب تهران سال ۱۳۶۶
۱۰- رئیس ستاد فرماندهی موشکی در زمان فرماندهی سردار شهید حسن طهرانی مقدم
یکی از ماموریت های مهم داود روشنی در طی سال های دفاع مقدّس که برگ زرینی در کارنامه ایشان بود. همکاری با سردار سرلشکر شهید طهرانی مقدم در سال ۱۳۶۶ بود. بعد از تاسیس ستاد موشکی با دعوت سردار شهید حسن طهرانی مقدم از داود روشنی، وی بعنوان رئیس ستاد فرماندهی موشکی منصوب شد.
داود روشنی بعد از اتمام جنگ تحمیلی برای ادامه تحصیل وارد دانشگاه شد و با مدرک کارشناسی در رشته “مدیریت دفاعی – عملیات منظم” از دانشگاه امام حسین (ع) فارغ التحصیل گردید.
سپس با گذراندن دوره‌های تخصصی آموزش علمی و نظامی (معادل کارشناسی ارشد) موفق به اخذ مدرک دوره های عالی نظامی شده و به عنوان مدرس در دانشگاه امام حسین (ع) مشغول به تدریس شد.
سردار داود روشنیوی در طول سالهای متوالی بعد از اتمام جنگ عهده دار مسئولیت های مهمی در کشور بود و در خلال مسئولیت های خطیری که داشت مفتخر به اخذ درجه سرداری از دستان پر برکت مقام معظم رهبری (فرمانده کل قوا) شد.
داود روشنی به دلیل کثرت ماموریت های خارج از کشور و برای انجام هرچه بهتر وظایف محوله، در دانشگاه علوم و تحقیقات تهران در رشته روابط عمومی بین الملل به ادامه تحصیل مشغول گردید.
داود روشنی فردی از بطن یک جامعه محروم روستایی با تلاش های مستمری که داشت توانست پله های موفقیت را یکی پس از دیگری سپری کرده و با کارنامه ای درخشان از تمامی مسئولیت هایش خود را بعنوان فردی توانمند و خدمتگزار مردم معرفی کند.
گزیده ای از مسئولیت های مهمی که داود روشنی در طول تاریخ ۳۷ ساله انقلاب اسلامی عهده دار آنها بوده به صورت تیتروار شامل موارد ذیل می باشد. لازم به توضیح است که از درج بعضی از مسئولیت های وی بنا به دلایلی خودداری شده است.
۱- مشاور معاون نیروی انسانی فرماندهی کل سپاه
۲- رئیس مرکز عملیات فرماندهی کل سپاه
۳- فرمانده قرارگاه نیروی هوایی
۴- جانشین تیپ حسین ابن علی (ع) نیروی هوایی
۵- رئیس ستاد دانشگاه هوا فضا
۶- رئیس مرکز عملیات هوا فضا
۷- رئیس ارزشیابی و ترفیعات نیروی هوایی
۸- معاون نیروی انسانی یگان موشکی
۹- رئیس ستاد هلی کوپتری نیروی هوایی
۱۰- مدیر آموزش معاونت ایمنی و بازرسی نهسا
۱۱- رئیس ستاد تیپ موشکی
۱۲- معاون نیروی انسانی ناحیه مقداد سپاه کشوری
۱۳- رئیس اداره برنامه ریزی و نظارت امنیت پرواز های خارجی
۱۴- جانشین نیروی انسانی تیپ زرهی
۱۵- فرمانده سپاه اشنویه ( حین تحویل و توجیه منطقه در کمین ضد انقلاب افتاده که منجر به مجروحیت ایشان شده و مدت طولانی بستری گردیدند)
۱۶- فرمانده گردان شهادت
۱۷- رئیس کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) منطقه جنوب غرب تهران
۱۸- مشاور رئیس سازمان بهزیستی کشور در امور بین الملل و پارلمانی
۱۹- عضو شورای فرهنگی سازمان بهزیستی کشور
۲۰- مشاور مدیر عامل شرکت های هواپیمایی کشور
۲۱- استاد دانشگاه امام حسین (ع)
۲۲- استاد دانشگاه پیام نور
۲۳- و …..توجه: از آنجا که درج مطالب در سایت "محبوبترین‌ها" برای همه کاربران آزاد می باشد، از همه کاربران محترم تقامندیم؛ در صورت مشاهده مطلبی خلاف واقع، غیرقانونی و یا منافی فرهنگ و اخلاق ایرانی و اسلامی در هر یک از پروفایل‌ها، از طریق بخش "تماس با ما" سایت مدیریت سایت را در جریان بگذارید.
 روابط عمومی سایت محبوبترین‌ها
Share
صفحه اصلی | ارتباط با ما | درباره ما | خبرنامه | جستجو | نقشه سایت | RSS
محبوبترین‌های سیاسی | محبوبترین‌های ورزشی | محبوبترین‌های هنری | محبوبترین‌های اقتصادی | محبوبترین‌های دانش | محبوبترین‌های اندیشه | محبوبترین‌های فرهنگ و ادب | محبوبترین‌های ارتباطات | محبوبترین‌های تاریخ و جامعه | محبوبترین‌های بهداشت

داوود روشنی

محبوبترین‌ها,مشاهیر ایران,بیوگرافی نخبگان,جدیدترین اخبار,محبوبترین‌چهره‌ها,محبوبترین‌های سیاسی,محبوبترین‌های ورزشی,محبوبترین‌های هنری,محبوبترین‌های اقتصادی,محبوبترین‌های پزشکی,محبوبترین‌های فرهنگی,محبوبترین‌های دین و اندیشه,محبوبترین‌های رسانه و ارتباطات,محبوبترین‌های علم و دانش,محبوبترین‌های تاریخ و جامعه,