سیاسی » مشاهیر سیاسی » تعداد بازدید: ٣٠٦٤٧٦
لطیف لطیفی
امتیاز:
لطیف لطیفی کاندیدای ائتلاف اصولگرایان از حوزه انتخابیه تبریز می باشد
به زبان لطیف لطیفی نقل می شود:

اینجانب در اول آبان 1341 در محله شهید مفتح شهرستان تبریز به دنیا آمده و سپس در کوی شربت زاده که امروز به نام شهید والامقام فولادی ، خوانده می شود سکنی گزیده و در ادامه در کوی شهید مصطفی خمینی و بعد از آن در محله یکه دکان ساکن شدم و در حال حاضر هم در خیابان شمس تبریزی معروف به دوه چی زندگی می کنم .

تولدم در یک خانواده مذهبی مستضعف موجب شد که از همان ابتدا هم درد استضعاف را چشیده و هم با هیئتهای مذهبی که بیشتر ابوی مرحومم آن ها را مدیریت می کرد ، با آموزه های مذهب متعالی تشیع آشنا شده و بر آن پایبند شوم . این امر بلافاصله بعد از ورودم به دبستان شربت زاده که امروز به نام شهید والامقام اللهوردیزاده معروف است همراه شد و از تعلیم و تربیت های معلمین گرانقدر به ویژه مرحوم حاج ابراهیم سرندی پدر بزرگوار شهیدان ناصر و منصور سرندی بهره جسته و سپس با ورود به مقطع راهنمایی و تحصیل در مدرسه سردار ملی با معلمینی آشنا شدم که بعدها در تکوین شخصیت اینجانب اثرات شگرفی داشتند . اواخر دوران تحصیلم در سردار ملی و اوایل مقطع متوسطه در دبیرستان دهخدا با طلیعه انقلاب اسلامی به رهبری حضرت امام خمینی (ره) همراه بود به طوری که در اکثر تظاهراتها و راه پیمایی ها حضور مؤثر داشتم که خاطرات آن هنوز هم از مقاطع شیرین دوران زندگی ام می باشد . به ویژه راه پیمایی پرشکوه روز تاسوعا در کنار دهها عالم برجسته ، بالأخص شهید محراب حضرت آیت الله قاضی طباطبایی (ره) از افتخارات زندگی ام است . شرکت در جلسات مکتب امام صادق (ع) و در ادامه آن حلقه جوانان پیرو خط امام نیز بعدها عضویت مرا در جرگه بسیجیان و سبزپوشان انقلاب اسلامی ، سبب شد .

پس از پیروزی انقلاب اسلامی رنگ و لعاب دهها حزب چپ و راست امپریالیستی و کمونیستی نتوانست جذبه ای در وجود بنده ایجاد کند ، اما جایگاه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که با حضور دهها شخصیت برجسته عالم و فرهیخته و جوانان برومند ولایت مدار و با غیرت و با ایمان سازماندهی و راه اندازی شده بود ، مرا شیفته خود ساخت و در اواخر سال ۱۳۵۹ و اوایل سال ۱۳۶۰ در سپاه گزینش شده و به همراه برادرم حسین لطیفی به صورت رسمی به این نهاد پیوستیم . این امر در حالی بود که کشور ما از سوی ابرقدرت های جنایتکار و رژیم بعثی عراق مورد هجوم قرار گرفته بود . بلافاصله هر دوی ما در جبهه های حق علیه باطل حضور یافتم که برادرم در عملیات فتح المبین به درجه جانبازی بالای هفتاد درصد نائل شدند و اینجانب علی رغم پرستاری از ایشان که هم اکنون هم ادامه دارد به مدت پانزده ماه افتخار حضور در کنار رزمندگان عزیز و در کسوت مربیگری نظامی دارم .

اینجانب پس از پایان جنگ تحمیلی وارد دانشگاه تبریز شده و در رشته مهندسی تکنولوژی آموزشی لیسانس اخذ نموده و سپس از دانشگاه امام حسین (ع) در رشته علوم استراتژیک فوق لیسانس اخذ نموده ام .

از جمله دلایل حضورم در کاندیداتوری کلان شهر تبریز ، لمس نمودن درد محرومیت و استضعاف در نقطه نقطه شهر می باشد .

در حال حاضر مدرس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز در گروه معارف اسلامی و مبانی دفاع مقدس و مدرس دانشگاه امام حسین(ع) شعبه شمالغرب در رشته های علوم سیاسی ، روابط بین الملل و اطلاعات استراتژیک و دانشگاه پیام نورتبریز و دانشگاه فرهنگیان و ... هستم .

در سال 1/4/1360به عضویت سپاه در آمده و در 31/3/1390 رسماً بازنشسته شدم و در طول 30 سال خدمت مسئولیتهای مختلفی داشتم که در ادامه به برخی از آنها اشاره می شود :

1- مسئول معاونت آموزش بسیج و عضو شورای فرماندهی بسیج تبریز و استان

2- مدیر تحقیق و سرپرست دفتر سیاسی سپاه منطقه آذربایجان شرقی

3- هادی و مربی سیاسی به مدت 15 سال

4- مسئول مهندسی نظامی سپاه منطقه آذربایجانشرقی

5- مسئول مرکز مطالعات و تحقیقات سپاه منطقه آذربایجان شرقی

6- مسئول کانون های بسیج جوانان سپاه منطقه آذربایجان شرقی

7- مسئول معاونت آموزش و فرماندهی پادگان های آموزشی سپاه منطقه آذربایجان شرقی

8- مسئول معاونت تربیت بدنی سپاه عاشورا

9- مسئول معاونت دانش و پژوهش سپاه عاشورا

10- مسئول هماهنگی بسیج اقشار و متخصصین سپاه عاشورا

11- مسئول مرکز راهبردی و اندیشه پردازی سپاه عاشوراتوجه: از آنجا که درج مطالب در سایت "محبوبترین‌ها" برای همه کاربران آزاد می باشد، از همه کاربران محترم تقامندیم؛ در صورت مشاهده مطلبی خلاف واقع، غیرقانونی و یا منافی فرهنگ و اخلاق ایرانی و اسلامی در هر یک از پروفایل‌ها، از طریق بخش "تماس با ما" سایت مدیریت سایت را در جریان بگذارید.
 روابط عمومی سایت محبوبترین‌ها
Share
صفحه اصلی | ارتباط با ما | درباره ما | خبرنامه | جستجو | نقشه سایت | RSS
محبوبترین‌های سیاسی | محبوبترین‌های ورزشی | محبوبترین‌های هنری | محبوبترین‌های اقتصادی | محبوبترین‌های دانش | محبوبترین‌های اندیشه | محبوبترین‌های فرهنگ و ادب | محبوبترین‌های ارتباطات | محبوبترین‌های تاریخ و جامعه | محبوبترین‌های بهداشت

لطیف لطیفی

محبوبترین‌ها,مشاهیر ایران,بیوگرافی نخبگان,جدیدترین اخبار,محبوبترین‌چهره‌ها,محبوبترین‌های سیاسی,محبوبترین‌های ورزشی,محبوبترین‌های هنری,محبوبترین‌های اقتصادی,محبوبترین‌های پزشکی,محبوبترین‌های فرهنگی,محبوبترین‌های دین و اندیشه,محبوبترین‌های رسانه و ارتباطات,محبوبترین‌های علم و دانش,محبوبترین‌های تاریخ و جامعه,