اندیشه » قاریان » تعداد بازدید: ٣٠٨٣٦٤
مهدى قره شیخ لو
امتیاز:
مهدى قره شیخ لو
تحصیلات : کارشناسى علوم قرآن و حدیث

شغل : کارمند

نام اساتید : خدام حسینى ، اربابى ، موسوى ، حاجى شریف و غفارى

شروع فعالیت : او از سال ۵۹ فعالیت قرآنى خود را شروع کرد و با استفاده از اساتید خود با حضور در جلسات قرآن کریم به فراگیرى قرائت قرآن اقدام نمود و پس از کسب تجارب و الگو قراردادن سایر اساتید در زمینه آموزش قرآن قدم برداشت و در این راستا کلاسهاى مختلفى را در برخى استان ها راه اندازى نمود و در زمینه نشر معارف قرآنى با نهادها و سازمان هاى مختلف همکارى کرد.

مقام هاى داخلى

نفر اول مسابقات قرآن کریم اوقاف و امور خیریه استان تهران (سال ۷۱).

نفر اول مسابقات قرآن کریم سازمان تبلیغات اسلامى استان تهران (سال ۷۱).

نفر اول مسابقات سراسرى قرآن کریم سازمان اوقاف و امور خیریه (سال ۷۱).

نفر اول مسابقات کشورى قرآن کریم سازمان تبلیغات اسلامى (سال ۷۱).

مقام هاى بین المللى :

نفر اول مسابقات بین المللى قرآن کریم جمهورى اسلامى ایران (سال ۷۱).

مأموریت هاى قرآنى در داخل کشور :

داورى مسابقات استانى قرآن کریم کل استان ها (سالهاى ۶۴ تا ۸۲).

داورى مسابقات سراسرى قرآن کریم شکوفه ها.

حضور فعال در محافل انس با قرآن و مجالس قرآنى در تمامى استانهاى کشور.

مأموریت هاى قرآنى در خارج از کشور :

سفر به کشورهاى عربستان سعودى ، سوریه ، لبنان ، بنگلادش ، امارات متحده عربى ، پاکستان ، ترکیه ، سودان ، جمهورى آذربایجان ، چین ، هندوستان ، سریلانکا ، ایتالیا ، فیلیپین ، تایلند ، مالزى ، آفریقاى جنوبى و موازمبیک جهت تبلیغات قرآنى.

آقاى حاج مهدى قره شیخ لو در ۳۱ شهریور ماه سال ۱۳۴۷ هـ.ش در منطقه امامزاده حسن تهران دیده به جهان گشود. ولادتش در میان خانواده اى مذهبى و مقید به آداب اسلامى، نوید بخش آینده اى قرآنى براى او بود و پس از آنکه بصورت اتفاقى در جلسه آموزش قرآن محل شرکت نموده و بذر عشق و اشتیاق در دلش جاى گرفت پدر و مادر در شمار نخستین حامیان و مشوقان او را در مسیر قرآن رهنمون گشتند و در مرحله دوم معلم قرآن، دوره راهنمایى او و نیز حضور در جلسات درس جناب آقاى توپچى زمینه را براى آموخته شدن هر چه بیشتر روح و جانش با کلام پروردگار هموار ساخت، آقاى قره شیخ لو روخوانى و روانخوانى قرآن کریم را در سال ۱۳۶۱ تجوید را در فاصله سالهاى ۱۳۶۲ الى ۱۳۶۴ و صوت و لحن قرآن کریم را بصورت کلاسیک از ۱۳۶۴ آغاز کرده است و ممارست در این زمینه مشغول است. آقاى قره شیخ لو علاوه بر فعالیتهاى قرآنى تحصیلات خویش را در رشته علوم قرآن و حدیث در دانشگاه تهران ادامه دارده و مدرک کارشناسى این رشته را در سال ۱۳۷۷ اخذ نمود. او در سال ۱۳۶۸ ازدواج کرده و ثمره این ازدواج سه فرزند است. و از آنجا که همسرش نیز از معلمان قرآن کریم فرزندانش نیز در یادگیرى مباحث قرآنى مشغولند. او در سال ۱۳۷۱ در مسابقات کشورى اوقاف و نیز در مسابقات سراسرى سازمان تبلیغات، رتبه اول را بدست آورد. پس از آن در سال ۷۱ در نهمین دوره مسابقات بین المللى قرآن کریم در کشور نیز مقام نخست را از آن خود نمود.

آقاى قره شیخ لو در راستاى فعالیتهاى قرآنى خود مسافرتهاى بسیارى نیز به کشورهاى مختلف جهان داشته است. از جمله مى توان کشورهاى سوریه و لبنان را اشاره کرد. او همچنین در سال ۱۳۶۸ به کشورهاى امارات متحده عربى و پاکستان سفر نموده، در این کشورها به تلاوت پرداخت آقاى قره شیخ لو در فواصل سالهاى ۶۸ تا ۸۰ به کشورهاى چین، سودان، آفریقاى جنوبى، موزامبیک، فیلیپین، تایلند، ایتالیا، هند، سریلانکا، و آذربایجان سفر نمود.

آقاى قره شیخ لو همچنین ۹ بار توفیق سفر به مکه مکرمه و مدینه منوره را داشته است او مى گوید: در تمامى این سفرها با استقبال بى سابقه مردم مواجه مى شدیم و به طور کلى در تمامى کشورها از تلاوت قاریان ایرانى استقبال مى شود که این موضوع باعث شگفتى است. آقاى قره شیخ لو بارها در صداو سیما به تلاوت پرداخته است او از تلاوتش در برنامه بسوى نور که در سن ۱۳ سالگى در سیما یاد مى کند. آقاى قره شیخ لو تا کنون چندین بار توفیق تلاوت در محضر مقام معظم رهبرى را داشته است. از جمله در مراسم اختتامیه پنجمین دوره مسابقات بین المللى قرآن کریم و یا در ایام ماه مبارک رمضان که موفق به تلاوت در حضور معظم له شده است.

آقاى قره شیخ لو در ابتداى کار تلاوت از قاریانى چون مرحوم استاد منشاوى، استاد محمود على البنّاء و استاد مصطفى اسماعیل تقلید مى کرد و مانند بسیارى از قاریان معتقد است که تقلید از قاریان مصرى به عنوان نخستین مرحله ز یادگیرى صوت و لحن، از جایگاه بسیار ارزشمندى برخوردار است. او در حال حاضر در دوره اى تخصصى مراکز چون تربیت معلم، و تربیت داور در سازمانها و نهادهاى مختلف تدریس مى کند او اساتید مصطفى اسماعیل، محمد صدیق منشاوى و عبدالباسط را سه قارى برتر مصر از ابتدا تا کنون مى داند و در میان قاریان عصر حاضر نیز اساتید حسّان، شحات محمد انور و اللیثى را از قاریان برتر کنونى مصر بر مى شمارد.

آقاى قره شیخ لو از جمله قاریانى است که سالهاى دفاع مقدس را با تمام وجود درک کرده و در برخى عملیاتها حضور داشته است او در سالهاى ۱۳۶۳ و ۱۳۶۴ جزو نیروهاى فرهنگى با نام معلم قرآن در جبهه جنوب و مناطق پاسگاه زید، جفیر و مهران مشغول به خدمت شد آقاى قره شیخ لو دوبار نیز در شمار نیروهاى رزمى در سالهاى ۱۳۶۵ الى ۱۳۶۷ در منطقه جنوب و در عملیاتهاى کربلاى ۵ و مرصاد شرکت نمود آقاى قره شیخ لو زندگى شخصى اجتماعى و خانوادگى خود را مرهون قرآن مى داند و مى گوید: کسى که با قرآن همنشین شد در تمامى ابعاد زندگى موفق خواهد شد و به همین دلیل نیز همواره در تلاش بوده تا بتواند آنچه را که در سایه سار کلام وحى آموخته در جلسات به دوستداران قرآن بیاموزد. در سال ۱۳۶۶ تا ۱۳۷۳ در دار القرآن سازمان تبلیغات اسلامى و دو سال نیز در کانون علوم پزشکى تهران به فعالیت پرداخت و هم اکنون نیز جانشین مسئول کمیته قرآن شوراى هماهنگى تبلیغات اسلامى است و علاوه بر این از سال ۱۳۷۷ تا کنون در بسیارى از مسابقات قرآن کریم داورى کرده است.توجه: از آنجا که درج مطالب در سایت "محبوبترین‌ها" برای همه کاربران آزاد می باشد، از همه کاربران محترم تقامندیم؛ در صورت مشاهده مطلبی خلاف واقع، غیرقانونی و یا منافی فرهنگ و اخلاق ایرانی و اسلامی در هر یک از پروفایل‌ها، از طریق بخش "تماس با ما" سایت مدیریت سایت را در جریان بگذارید.
 روابط عمومی سایت محبوبترین‌ها
Share
صفحه اصلی | ارتباط با ما | درباره ما | خبرنامه | جستجو | نقشه سایت | RSS
محبوبترین‌های سیاسی | محبوبترین‌های ورزشی | محبوبترین‌های هنری | محبوبترین‌های اقتصادی | محبوبترین‌های دانش | محبوبترین‌های اندیشه | محبوبترین‌های فرهنگ و ادب | محبوبترین‌های ارتباطات | محبوبترین‌های تاریخ و جامعه | محبوبترین‌های بهداشت

مهدى قره شیخ لو

محبوبترین‌ها,مشاهیر ایران,بیوگرافی نخبگان,جدیدترین اخبار,محبوبترین‌چهره‌ها,محبوبترین‌های سیاسی,محبوبترین‌های ورزشی,محبوبترین‌های هنری,محبوبترین‌های اقتصادی,محبوبترین‌های پزشکی,محبوبترین‌های فرهنگی,محبوبترین‌های دین و اندیشه,محبوبترین‌های رسانه و ارتباطات,محبوبترین‌های علم و دانش,محبوبترین‌های تاریخ و جامعه,