بهداشت » اساتید طب نوین » تعداد بازدید: ٣٠٨٦٧٨
رحیم رحمان زاده
امتیاز:
پروفسور رحیم رحمان‌زاده پایه گذار مدرن ارتوپدی جراحی و تروماتیک ارتوپدی در سطح بین‌المللی و رئیس مرکز بین‌المللی جراحی مفاصل و استخوان برلین است.اصالتاً آذربایجانی و متولد شهرستان شبستر است. وی فرزند قاضی و وکیل حاج یوسف رحمانزاده و نوه مقاطع کار معروف ، حاج علی احمد رحمان زاده بود. یکی از مهمترین متدهای جراحی وی ، ارائه و گسترش نظریه کاشتن اعضاء می باشد.

وی در ۱۸ سالگی به ترکیه رفت و تحصیلات پزشکی عمومی خود را در استانبول ترکیه گذراند. پس از آن برای تکمیل تحصیلات تخصصی خود در رشته جراحی عمومی و جراحی تصادفات ارتوپدی راهی آلمان شد.

رحمان زاده در دانشگاه ماینز به مقام پروفسوری نایل آمد و از سال ۱۹۷۳ ریاست کرسی جراحی دانشگاه برلین را برعهده گرفت. او به عنوان پایه گذار جراحی مدرن ارتوپدی ، تکنیک‌های جراحی خاص در این رشته را ابداع کرد.

پروفسور رحمان زاده درحال حاضر به عنوان پرزیدنت سمینارهای اروپایی و جهانی مقام پرزیدنتی جمعیت جراحان ارتوپدی تصادفات و سوانح ، جمعیت جراحان پلاستیک آلمان و جمعیت جراحان عمومی این کشور را نیز برعهده دارد. این همه در حالی است که تاکنون هیچ تبعه خارجی موفق نشده است به این مدارج علمی در کشور آلمان دست یابد.بعد از اتمام مدرسه و دانشکدة البرز تهران ، در دانشگاه استانبول ترکیه در رشته داروشناسی به تحصیل مشغول شد.

1. 1.از سال ۱۹۶۴ در کلینیک دانشگاه جراحی مینز آلمان مشغول به کار شد
2. 2.از سال ۱۹۷۰ به عنوان دستیار مدیر پزشکی کلینیک برای جراحی تصادفات کلینیک دانشگاه مینز انتخاب شد
3. 3.در سال ۱۹۷۳ به عنوان پروفسور APL نامزد شد
4. 4.در سال ۱۹۷۵ به عنوان مدیر کلینیک برای عمل جراحی مربوط به تصادفات و ترمیم، در کلینیک دانشگاه بنیامین فرنگ لین برلین انتخاب گردید
5. 5.در سال ۱۹۹۰ مدیر تمامی بخشهای جراحی در کلینیک دانشگاه شد
6. 6.از اول سپتامبر ۲۰۰۱ مدیر دارویی مئوکلینیک
7. 7.اکنون مدیر مرکز بین‌المللی عمل جراحی مفصل و استخوان در برلین می باشد

ریاست و مدیریت

1. 1.در سالهای ۱۹۸۸-۱۹۷۷ ریاست گروه امور تصادفات دانشگاه برلین
2. 2.در سالهای ۱۹۸۵-۱۹۸۳ ریاست بخش جراحی دانشگاه برلین
3. 3.در سال ۱۹۸۸ سخنگوی بخش کارکنان گروه کاشت اعضاء آلمان(AO)
4. 4.در سال ۱۹۹۲ ریاست بخش جراحی مربوط به تصادفات آلمان(DGU)
5. 5.در سال ۱۹۹۳ رئیس بخش جراحی پلاستیک و ترمیم چهره و مفصل و استخوان آلمان

عضویت

1. 1.گروه جراحی برلین
2. 2.جراحی مربوط به تصادفات برلین
3. 3.جامعه جراحی آلمان
4. 4.جامعه جراحی مربوط به تصادفات جامعه آلمان
5. 5.عضویت در جامعه ارتوپدی و پزشکی ورزشی آلمان
6. 6.عضویت در جامعه جراحی پلاستیکی و ترمیم چهره آلمان
7. 7.عضو افتخاری چندید جامعه جراحی ارتوپدی و تصادفات

افتخارات

1. 1.وی برنده جایزه جراحی و دارای مدال درجه یک لیاقت از رئیس جمهوری آلمان به واسطه نوآوری‌های مهم و بدیع در رشته ارتوپدی است.
2. 2.سال ۱۹۹۸ کسب نشان لیاقت جمهوری فدرال آلمان از رئیس جمهور فدرال Richard von Weizsaker
3. 3.سال ۲۰۰۱ به عنوان عضو افتخاری جامعه عمل جراحی مربوط به تصادفات آلمان
4. 4.سال ۲۰۰۳ به عنوان عضو افتخاری جامعه عمل پلاستیکی آلمان

انتشارات

از پروفسور رحمان زاده تاکنون مقالات ، تا لیفات و کتب متعددی در زمینه ارتوپدی چاپ و منتشر شده است. وی طبق یک برناه زمانبندی شده با بیمارستان میلاد در تهران قرارداد همکار امضا نموده است.

بیش از ۳۵۰ مقاله و نزدیک به ۳۵۰ کتاب ، مقاله و جزوات علمی

پایه گذار جراحی مدرن تروماتیک ارتوپدی ، تکنیک‌های جراحی خاص


توجه: از آنجا که درج مطالب در سایت "محبوبترین‌ها" برای همه کاربران آزاد می باشد، از همه کاربران محترم تقامندیم؛ در صورت مشاهده مطلبی خلاف واقع، غیرقانونی و یا منافی فرهنگ و اخلاق ایرانی و اسلامی در هر یک از پروفایل‌ها، از طریق بخش "تماس با ما" سایت مدیریت سایت را در جریان بگذارید.
 روابط عمومی سایت محبوبترین‌ها
Share
صفحه اصلی | ارتباط با ما | درباره ما | خبرنامه | جستجو | نقشه سایت | RSS
محبوبترین‌های سیاسی | محبوبترین‌های ورزشی | محبوبترین‌های هنری | محبوبترین‌های اقتصادی | محبوبترین‌های دانش | محبوبترین‌های اندیشه | محبوبترین‌های فرهنگ و ادب | محبوبترین‌های ارتباطات | محبوبترین‌های تاریخ و جامعه | محبوبترین‌های بهداشت

رحیم رحمان زاده

محبوبترین‌ها,مشاهیر ایران,بیوگرافی نخبگان,جدیدترین اخبار,محبوبترین‌چهره‌ها,محبوبترین‌های سیاسی,محبوبترین‌های ورزشی,محبوبترین‌های هنری,محبوبترین‌های اقتصادی,محبوبترین‌های پزشکی,محبوبترین‌های فرهنگی,محبوبترین‌های دین و اندیشه,محبوبترین‌های رسانه و ارتباطات,محبوبترین‌های علم و دانش,محبوبترین‌های تاریخ و جامعه,